אחד התרחישים שעלולים למנוע את הנעת הרכב שלכם, הוא תקלה שקשורה בסוויץ'. אין זה משנה אם מדובר על סוויץ' רכב בעל מנגנון מפתח קלאסי או כזה שפועל על בסיס מעגלי אבטחה אלקטרוניים על גבי מפתחות שמזוהים על ידי הסוויץ' עצמו ומונעים התנעה לא רצויה, כאשר הסוויץ' אינו עובד, הרכב יוצא מכלל פעולה.

במקרה כזה קיימות 2 אפשרויות – לתקן או להחליף את הסוויץ. להלן מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין יותר מה מתבצע בכל אחד מהתהליכים הללו, מידע מקיף, מחירים ותשובות לשאלות נפוצות.

 

שירותי תיקון והחלפת סוויץ' לרכב בכל הארץ – עד בית הלקוח

* הסוויץ' לא מגיב? המפתח לא מסתובב בסוויץ'? נתקע? אנחנו כאן כדי לעזור

* תיקון סוויצ'ים במכוניות ורכבים מכל סוג במחירים נוחים ע"י צוות מנעולני רכב אחראי ומיומן

* אנו נגיע עד אליכם לתקן או להחליף סוויץ' ברכב ונעניק לכם חווית שירות טובה, נעימה ואדיבה

* תיקון סוויץ' עד הבית בכל סוגי הרכבים. שירות בפריסה ארצית – אזור הדרום, תל אביב והמרכז, אזור השרון וכמובן גם בצפון

לקבלת שירות מהיר – התקשרו: 055-9706743

 

תיקון סוויץ' לרכב - החלפת סוויצ'ים - מנעולן פיקס
תיקון סוויץ' לרכב – החלפת סוויצ'ים – מנעולן פיקס

 

באילו מקרים יש להחליף סוויץ' ברכב?

הסוויץ' הינו חלק שמורכב מרכיבים מכאניים ואלקטרוניים והוא מחובר למערכת החשמלית של הרכב. נזקים שונים ומשונים עשויים להתרחש בסוויץ' וככל שרמת החומרה של התקלה הינה גדולה יותר, כך יעלה הצורך להחליף סוויץ' ברכב ולא ניתן יהיה לתקנו.

להלן הסיבות השכיחות שבגינן יש לבצע החלפה של סוויץ':

  • המפתח נתקע בסוויץ' לעיתים תכופות – כלומר, ניתן להכניס את המפתח לסוויץ' ולהניע את הרכב אך פעמים רבות לא ניתן להוציא אותו מתוך הסוויץ' והוא נשאר תקוע. במצב שכזה קיים חשש משבירת המפתח בתוך הסוויץ' וגרימת נזק נוסף למנגנון הנעילה.
  • מפתח לא מסתובב בסוויץ’ – כאשר מנגנון הנעילה לקוי, המפתח עשוי להיכנס לתוך הסוויץ' אך ללא יכולת לסובב אותו ולהתניע את הרכב.
  • סוויץ' לא מגיב כשמסובבים מפתח – זהו מקרה חמור יחסית, שבדרך כלל מחייב את החלפת הסוויץ' לגמרי. הדבר עשוי להיגרם עקב חבלה מכאנית במנגנון הנעילה או לחלופין, מבעיה חשמלית-אלקטרונית ברכב. כאשר המפתח בסוויץ' מסתובב אבל הרכב לא מניע, הדבר עשוי להצביע על בעיה אחרת בהתנעה וחשוב מאוד לשלול בעיה בסוויץ' טרם הפנייה למוסך.
  • הרכב לא מניע כל כמה התנעות – זהו סוויץ' "עייף", שסובל מבעיה אלקטרונית ולא מכאנית. במקרים שכאלה אין מנוס מהחלפה.

בנוסף, החלפה של סוויץ' מתבקשת לאחר ניסיון פריצה לרכב, שבעקבותיו התרחשה פגיעה קשה מאוד בסוויץ' כך שהוא יצא לחלוטין מכלל פעולה.

 

מתי תיקון סוויץ' יפתור את הבעיה ומתי עדיף להחליף?

פעמים רבות ניתן לבצע תיקון סוויץ' לרכב ובכך לחסוך בעלויות ההחלפה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי פעולת התיקון הינה הרבה יותר מורכבת מאשר ההחלפה ועל כן במוסכים כמעט ולא מתעסקים עם תיקונים אלא ממליצים על החלפה מיידית שמבוצעת לרוב על ידי מנעולן רכב.

אלא שאיש מקצוע כמו מנעולן מנוסה יכול לעלות על סיבות לבעיות בסוויץ' שאינן מחייבות את החלפתו ולבצע תיקון ממוקד כגון:

  • החלפה של פינים תקולים באחרים – הדבר מבוצע כאשר חלק מהפינים נשברו או התעקמו.
  • שימון מנגנון הנעילה – המנעולן מבצע שימון יסודי ועמוק לאחר הוצאת מנגנון הנעילה.
  • הוצאת עצם זר מתוך מכלול הנעילה – בדרך כלל עצמים זרים חודרים למנגנון מתוך המפתחות עצמם.
  • ניקוי הסוויץ' מאבק – תופעה שכיחה ברכבי שטח ועבודה וברכבים ישנים.
  • בדיקת תקינות המפתח – פעמים רבות המפתחות הם הבעייתיים ולא הסוויץ', במיוחד כאשר מבוצע שימוש במפתחות ששוכפלו בצורה לא טובה.

מנעולן רכב מקצועי יוכל גם להמליץ לכם האם משתלם לבצע תיקון שיחזיק לתקופה קצרה יחסית ולאו דווקא לפנות אל אופציית ההחלפה (למשל, במקרה ומדובר ברכב ישן או כזה שגם ככה מיועד למכירה).

 

תיקון סוויץ לאוטו
תיקון סוויץ' לאוטו – מנעולן פיקס

 

האם ניתן לתקן או להחליף סוויץ' באופן עצמאי?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של סרטונים ומדריכי "עשה זאת בעצמך" באינטרנט, שמפרטים כיצד לתקן סוויץ' ברכב או לבצע החלפה באופן עצמאי וזאת לפי סוג הרכב.

ההמלצה שלנו היא לא לנסות לבצע את הפעולות הללו לבד אלא להזמין מנעולן מקצועי שיעשה זאת עבורכם. הסיבה קשורה לעדינות של רכיבי הסוויץ' כך שבסופו של דבר, ללא ידע מקצועי, הנזק עשוי להיות רב הרבה יותר מאשר התועלת.

כמו כן ניתן לנסות לשמן את הסוויץ' לבד (באמצעות שמן WD-40 בלבד) ובכך לאפשר לחלקיקי אבק ולכלוך לצאת מתוך המנגנון, אך מעבר לזאת, עדיף להימנע מביצוע פעולות כלשהן.

בעת פנייתכם למנעולן הוא יבצע אבחון ראשוני באמצעות הטלפון. הוא ישאל שאלות, יבקש לשלוח תמונות וצילומי וידאו של הסוויץ' והתקלה שמתרחשת. בהתאם לכך הוא עשוי להגיע פיזית לצרכי אבחון, תיקון או החלפה אך הוא גם יוכל לכוון אתכם לפתרון באמצעות הכוונה טלפונית בלבד, כתלות בסוג התקלה.

 

מחיר תיקון סוויץ' לרכב וכמה עולה להחליף את הסוויץ'?

טווח מחירים של החלפת סוויץ' ברכב נע בין 270 ל- 450 שקלים כאשר לסכום זה יש להוסיף את העלות של הסוויץ' החדש עצמו, מה שעשוי לעלות עוד כמה מאות שקלים.

עוד תוספות מחיר שעשויות להיגזר כתוצאה מהחלפה של סוויץ' כוללות שכפול מפתחות נוספים להתאמה לסוויץ' החדש ובמידה ומדובר ברכב חדש, יש לקודד מחדש את הצ'יפ כך שיתאים למערכת האבטחה של המחשב המרכזי של הרכב.

ככל שמדובר ברכב ישן שבו המנגנון הינו רק מכאני, כך הכף נוטה לכיוון ההחלפה שכן המנגנון עצמו זול וניתן להשיג עבורו תחליפים רבים.

אלא שכאשר מדובר ברכב חדש יחסית, עם מנגנוני אבטחה אלקטרוניים, מומלץ לנסות להתעקש על תיקון ממוקד. מה שלא תבחרו, עליכם לדעת כי מחיר תיקון סוויץ' לרכב עומד על חצי מעלות ההחלפה, כך שהחיסכון מאוד משמעותי.

אם בכל זאת אתם מעוניינים להחליף את הסוויץ', דעו כי קיימת אפשרות לחסוך בעלויות במידה ומתקשרים עם מנעולן מקצועי שלו גישה לסוויצ'ים משומשים אך באיכות טובה.

 

מחירי תיקונים והחלפות סוויצ'ים לרכביםטווח מחירים מומלץ (לא כוללים מע"מ)
הזמנת מנעולן רכב לתיקון סוויץ' או החלפתו480-820 ₪
עלות תיקון סוויץ' לרכב (לא כולל רכיב סוויץ' חדש)480-850 ₪
מחיר החלפת סוויץ' לרכב (כולל סוויץ' חלופי)480-1350 ₪
כמה עולה תיקון סוויץ' לרכב בתל אביב והמרכז480-1350 ₪
תיקון או החלפת סוויץ' לרכב בחיפה והקריות480-1350 ₪
תיקון סוויץ' בנתניה, כפר סבא, רעננה ואזור השרון480-1350 ₪
עלות נוספת עבור שירות בשעות הערב20-40 ₪
עלות נוספת עבור שירות בשעות הלילה60-90 ₪

 

איפה הכי כדאי לתקן או להחליף סוויץ לרכב?

באתר מנעולן פיקס תוכלו להזמין שירותי תיקון והחלפת סוויץ' בפריסה ארצית – תיקון סוויץ' לרכב בצפון הארץ (כולל חיפה והקריות) תיקון סוויץ' לרכב במרכז (תל אביב, חולון, בת ים, רמת גן וכדומה), תיקון סוויץ' באזור השרון, השפלה והדרום – את כל אלה תוכלו למצוא ברמה הגבוהה ביותר, עם זמינות גבוהה 24 שעות ביממה. שמרו את מספר הטלפון וצרו קשר עם המוקד הטלפוני שלנו בעת הצורך.