צריכים להתקין מנעול חשמלי לדלת, לשער כניסה? להחליף או לתקן מנעולים חשמליים שהתקלקלו? מנעולן פיקס מבצע התקנת מנעול חשמלי בכל חלקי הארץ במחירים נוחים ע"י מנעולנים מקצועיים

לאורך שנים התרגלנו לנעול את הדלת באמצעות מפתח פיזי, אך כיום באמצעות חברות מנעולנות מקצועיות דוגמת מנעולן פיקס, גם התקנת מנעול חשמלי היא דבר אפשרי.

מהו מנעול חשמלי, מהם היתרונות שלו, אילו סוגים קיימים וכיצד המנעולן שתזמינו יבצע את ההתקנה? את כל התשובות לשאלות הללו תקבלו מיד.

 

התקנה מנעול חשמלי לדלת / לשער במחיר אטרקטיבי (כל הארץ)

✔️ המנעולנים שלנו במנעולן פיקס מגיעים לכל יישוב בישראל להתקין מנעול חשמלי

✔️ מגוון מנעולים חשמליים לבחירה: מנעול חשמלי עם קודן, עם אינטרקום לדלת בניין,

עם טביעת אצבע (ביומטרי), אלחוטי, מגנטי, הפיך, עם השהיה, שלט רחוק ונוספים

✔️ התקנת מנעול חשמלי של מיטב החברות: ייל (yale), מולטילוק,

✔️ לכל סוגי הדלתות – רב בריח, פלדלת, שריונית חסם ועוד

✔️ העבודה מבוצעת ע"י מנעולנים מורשים במחיר אטרקטיבי >>

לפרטים, התקשרו: 055-9706744

 

התקנת מנעול חשמלי מנעולן פיקס
התקנת מנעול חשמלי ע"י מנעולנים מורשים – מנעולן פיקס

 

 

אז מה זה בעצם מנעול חשמלי?

לעומת מנעולים רגילים שבהם משתמשים באמצעות מפתח פיזי, מנעולים הפועלים על חשמל מופעלים על פי פקודה שניתנת על ידי מי שמורשה לכך.

כלומר, במקום לסובב מפתח בתוך המנעול, כל בעל הרשאה יכול לבצע פתיחה או נעילה של הדלת באמצעות מספר אמצעים אלקטרוניים שמפעילים זרם חשמלי שפועל ישירות על המנעול.

למעשה, המנעול החשמלי פועל בדיוק כמו מנעולים אחרים מבחינת מנגנון. הוא כולל לשונית או בריחים שנכנסים לפתחים בתוך המשקוף לצרכי נעילה ויוצאים מהם בפתיחה. ההבדל נעוץ אך ורק בעובדה שאין שום מפתח והשליטה על המנעול נעשית באמצעים אחרים.

 

מהם היתרונות של התקנת מנעול חשמלי?

ישנם מספר יתרונות חשובים שהופכים את המנעולים החשמליים לכל כך מבוקשים:

✔️ אין צורך במפתח – כאמור, את המנעולים החשמליים ניתן לפתוח ולנעול במגוון רחב של אמצעים שאינם מחייבים שימוש במפתח. באופן זה לא צריך לדאוג לצייד את הילדים במפתח בכל יציאה מהבית, אין צורך להיתקע מחוץ לבית או המשרד כאשר הדלת ננעלת והמפתחות אינם עלינו, ולמעשה משתחררים סופית מאותו מפתח פיזי שאנחנו כל כך "אוהבים" לאבד ולשכוח.

✔️ ניהול הרשאות – משום שמדובר במנעולים בעלי מנגנון חשמלי חכם, ניתן לנהל את הרשאות השימוש בהם בצורה חכמה. זהו יתרון חשוב, במיוחד כאשר מדובר במשרדים שנמצאים במקומות הומי אדם ולא רוצים שלכל אחד תהיה הרשאה להיכנס למתחם.

✔️ פחות תקלות – התקנת מנעול חשמלי שומרת בסופו של דבר על אורך חיי המנעול ותקינותו. מנעולים רגילים יכולים להתקלקל כתוצאה משימוש לא נכון (למשל, שבירת צילינדר, מפתח שבור בתוך הצילינדר וכו') ואילו הפעולה האוטומטית של המנעולים החשמליים מגינה ושומרת עליהם לאורך זמן.

כפי שתבינו בהמשך, גם המחיר של המנעולים החשמליים אינו יקר כמו שמקובל לחשוב, במיוחד כשלוקחים בחשבון שמדובר ברכישה שאמורה להחזיק לשנים ארוכות. גם אם בכל זאת תתרחש תקלה, מנעולן מקצועי יוכל לפתור אותה ללא בעיה.

 

אילו סוגים של מנעולים חשמליים ניתן למצוא?

עולם המנעולים החשמליים מחולק לשני סוגים עיקריים:

  • Normally Closed – מנעולים אלו הינם בעלי מנגנון טריקה. כלומר, סגירת הדלת גורמת ללשונית להיכנס בתוך הגומחה שלה ולנעול את הדלת. רק כאשר יועבר זרם חשמלי במנגנון של המנעול, הלשונית תשתחרר ותיפתח.
  • Normally Open – אלו מנעולים שעובדים בכיוון ההפוך, כלומר, הדלת אינה ננעלת כאשר היא נטרקת אלא נשארת פתוחה, כל עוד לא מועבר זרם חשמלי במנגנון לשם ביצוע הנעילה.

הסוג הראשון הוא הנפוץ ביותר ולמעשה מאפשר למי שנמצא בצד הפנימי של הדלת לפתוח אותה באמצעות ידית, כאשר מי שנמצא בצד החיצוני של הדלת יכול להשתמש באחד מהאמצעים שאמורים לגרום לפתיחת הדלת (ר' בהמשך).

יש לציין כי קיים גם סוג נוסף של מנעול חשמלי שפועל בצורה שונה לחלוטין מהמנגנונים שכולנו מכירים – מנעול חשמלי מגנטי. סוג מנעול זה נועל את הדלת באמצעות מגנט חזק, שכוחו מתבטל במעבר זרם דרכו. ניתן למצוא מנעולים חשמליים מגנטיים בעוצמות שונות, בהתאם למשקל וגודל הדלת.

 

אפשרויות השליטה על המנעול

אתם בוודאי סקרנים לדעת כיצד שולטים על המנעול החשמלי וגורמים לזרם החשמלי להתחיל לפעול. ובכן, ישנן מספר אפשרויות שליטה אשר ניתנות לבחירה בעת רכישת המנעול, להלן הנפוצות שבהן:

* מנעול חשמלי עם קודן – בשיטה זו מתקינים קודן בצמוד לדלת (גם בצד החיצוני וגם בפנימי) ורק הקלדה של צירוף המספרים ו/או האותיות שקודדו מראש תביא לפתיחת הדלת.

* מנעול חשמלי עם אינטרקום לדלת בניין – בשיטה זו המנעול מבוקר על ידי אינטרקום שנמצא בתוך המבנה. לחיצה על כפתור האינטרקום גורמת להעברת זרם חשמלי למנגנון ולפתיחת הדלת. השליטה במקרה זה נמצאת אך ורק בידי מי שנמצא בצד הפנימי של הדלת.

* מנעול חשמלי עם כרטיס – בשיטה זו יש להעביר כרטיס במכשיר ייעודי שקורא אותו. במידה והמכשיר מזהה את הכרטיס, הזרם החשמלי מועבר והדלת נפתחת.

* מנעול חשמלי עם טביעת אצבע (ביומטרי) – המנעולים הביומטריים נחשבים למנעולים החכמים והמתקדמים ביותר. כל שיש לעשות הוא להניח את האצבע על משטח זכוכית שמותקן בסמוך לדלת ובמידה וטביעת האצבע מזוהה במערכת כמאושרת כניסה, המנעול החשמלי יפעל והדלת תיפתח. עוד מידע כאן

* מנעול חשמלי אלחוטי – קטגוריה זו כוללת מנעולים חשמליים לדלת עם שלט רחוק או מנעולים שעובדים באמצעות אפליקציה. במקרה הראשון, למשתמש יש שלט שמשמש בפועל בתור מפתח (בדיוק כמו שלט של רכב). במקרה השני ניתן לשלוט על המנעול באמצעות אפליקציה ייעודית שמותקנת על הפלאפון, בכל מקום ובכל זמן.

את כל אחד מסוגי המנעולים החשמליים שציינו ניתן להתקין בקלות בבתים פרטיים, מגדלי מגורים, מגדלי משרדים, מקומות עבודה ובכל מתחם אחר שתרצו.

ניתן גם לקשר את המנעולים החשמליים עם מרכזי בקרה שמנטרים אותם. מנעולים אלו קרויים "מנעולי אינדיקציה" והם למעשה מדווחים כל העת למוקד האם הם סגורים או פתוחים, מי סגר וכו'.

 

התקנת מנעול חשמלי לדלת או שער כניסה – כיצד הדבר נעשה?

התקנה של מנעול חשמלי מחייבת ראשית כל טיפול במנעול הנוכחי של הדלת והחלפה של הרכיב הלשוני הקיים ברכיב חשמלי מתאים וכמו כן, טיפול בחלק התואם שנמצא במשקוף. החלק שבמשקוף קרוי זוויתן חשמלי והוא זה שלמעשה מעביר את הזרם החשמלי שגורם לתזוזת הלשונית של המנעול. הזוויתן צריך להתאים במדויק לחלק במשקוף ולקבל לתוכו את הלשונית והבריחים ללא הפרעה.

ניתן למצוא מגוון זוויתנים שנועדו להתאים ללשוניות ובריחים של מגוון דלתות, כך שכל עוד תתקשרו עם מנעולן מקצועי, הוא יוכל להתקין לכם מנעול חשמלי לדלת רב בריח או פלדלת, לדלת שריונית חסם ולכל מותג דלתות אחר.

הוא גם ידע להציע לכם אפשרויות נוספות כגון מנעול חשמלי לדלת זכוכית או דלת פנים, מנעול חשמלי לשער חיצוני או שער בגינה, מנעול חשמלי לידית בהלה ועוד.

 

מחיר מנעול חשמלי – כמה עולה?

מחיר מנעול חשמלי הינו דבר התלוי בסוג המותג ובפונקציות המתקדמות שמיישמים בו.

להלן טווח מחירים של מנעולים חשמליים בישראל, לא כולל התקנה:

  • מנעול חשמלי yale – החל מ- 80 שקלים.
  • מנעול חשמלי מולטילוק – החל מ- 85 שקלים.
  • מנעול חשמלי מגנטי – החל מ- 120 שקלים.
  • מחיר מנעול חשמלי הפיך (מתאים מתאים לדלת ימין ושמאל) – החל מ- 90 שקלים.
  • שילוב של קודן, אינטרקום, מנגנון ביומטרי, מנגנון שומר שבת – החל מ-300 שקלים.

 

לעלות המנעול יש להוסיף גם את עלות ההתקנה, שיכולה להתחיל בכ- 300 שקלים עבור התקנה של מנעול חשמלי פשוט על דלת סטנדרטית ובכ- 1000 שקלים עבור מנעול מתקדם לדלת כניסה חזקה דוגמת פלדלת.

בנוסף יש לקחת בחשבון כי החלפת מנעול חשמלי בדלת קיימת תגרור הוצאה של כמה מאות שקלים נוספים לשם התאמתה למנגנון החדש. במקרה של צורך בהזמנת מנעולן עבור תיקון מנעול חשמלי שלא נפתח, העלות הינה כ- 350 שקלים בממוצע.

 

לקריאת המשך: עוד על מנעולים חכמים לדתות