אחד התרחישים שעלולים למנוע את הנעת הרכב שלכם, הוא תקלה שקשורה בסוויץ'. אין זה משנה אם מדובר על סוויץ' רכב בעל מנגנון מפתח קלאסי או כזה שפועל על בסיס מעגלי אבטחה אלקטרוניים על גבי מפתחות שמזוהים על ידי הסוויץ' עצמו ומונעים התנעה לא רצויה, כאשר הסוויץ' אינו עובד, הרכב יוצא מכלל פעולה.

במקרה כזה קיימות 2 אפשרויות – לתקן או להחליף את הסוויץ. להלן מדריך מקוצר שיעזור לכם להבין יותר מה מתבצע בכל אחד מהתהליכים הללו, מידע מקיף, מחירים ותשובות לשאלות נפוצות.

 

התקנה, ביטול/ניתוק והחלפה של אימובילייזר לרכבים מכל סוג

* אימובילייזר נתקע ואי אפשר להניע את הרכב? רוצים להתקין אחד חדש או להחליף קיים?

* מנעולני רכב מקצועיים שפועלים בכל אזורי הארץ בזמינות גבוהה – צרו קשר ונתאם הגעה

* תיקון אימובילייזר שלא עובד, מצפצף ולא מאפשר להניע. ניטרול אימובילייזרים ושכפול מפתח

לקבלת שירות מהיר – חייגו: 055-9706743

 

אימובילייזר - התקנה, ניטרול, ביטול, החלפה ושכפול מפתח
אימובילייזר – התקנה, ניטרול, ביטול, החלפה ושכפול מפתח – מנעולן פיקס

 

בשורות הבאות נביא בפניכם מידע מקיף בנושא אימובילייזר לרכב. מהו בכלל אימובלייזר? מה עושים במקרה שהוא מתקלקל? מה ההבדל בינו לבין קודן? כמה עולה להתקין אחד כזה או להחליפו ומה עושים אם מפתח מסוג אימובילייזר אבד?

 

תשובות לשאלות נפוצות על אימובילייזרים:

 

מה זה בעצם אימובילייזר לרכב?

מכשיר אבטחה חשמלי עבור כלי רכב ממונעים.

 

מה תפקידו וכיצד הוא פועל?

תפקידו של האימובילייזר הוא למנוע פריצות, גניבות ובכלל שימוש של הרכב ללא רשות בעל הרכב, על ידי כך שהמנוע פועל אך ורק על ידי המפתח המתאים לרכב ולא אף מפתח אחר. כך שבזכות האימובילייזר, תוכלו להיות רגועים ובטוחים מפני כל שימוש לא רצוי ברכבכם. התקנת אימובילייזר מפחיתה גניבות רכבים בצורה משמעותית ביותר.

האימובילייזר הינו למעשה יחידה חשמלית, כלומר – רכיב בצורת שבב, אשר נמצא בקצה מפתח הרכב. ברכב מצוי רכיב שתפקידו לזהות את פרטי השבב שבמפתח. חייבת להיות התאמה בין שני הרכיבים האלו לצורך הפעלת המנוע והחשמל שבכלי הרכב. כל עוד אין התאמה זו – לא ניתן יהיה להתניע את הרכב.

 

מה ההבדל בין אימובילייזר לקודן?

ברוב הרכבים, יהיה האימובילייזר מצויד בקוד אבטחה. קוד זה הינו קודן.

אולם, לא להתבלבל – קודן אינו אימובילייזר. זוהי שגיאה נפוצה, כיוון ששניהם מתפקדים לצורך השבתה של הרכב ומחייבים הכנסת הקוד הנכון.

קודן הוא מערכת להכנסת הקוד להפעלת הרכב. בקודן מקישים קוד ייחודי לרכב זה בלבד, המורכב בדרך כלל מארבע ספרות ובסופן – הקשת כוכבית, או סולמית.

הקודן מסייע לבטיחות בכך שעל הנהג לגעת מהו הקוד המדויק, אחרת לא ניתן לנהוג ברכב. אך אימובילייזר מוסיף לבטיחות כיוון שברגע שמותקן אימובילייזר, אך ורק בעל המפתח יוכל לפתוח את הרכב מלכתחילה.

באם לא מותקן אימובילייזר, למעשה – כל אדם יוכל להיכנס אל הרכב. הקודן, בניגוד לאימובילייזר, אינו מונע זאת. דיי כי אדם זר יפתח את הקוד – ויוכל להיכנס אל רכב שאינו שלו.

הבדל נוסף בין קודן לבין אימובילייזר הוא, שהקודן ניתן להסרה מהרכב בצורה קלה הרבה יותר מאשר אימובילייזר. מערכת האימובילייזר הינה מורכבת בהרבה מהקודן.

בשל כך, על מנת להבטיח בטיחות מקסימלית, לא דיי בקודן ברכב, אלא יש לוודא כי מותקן אימובילייזר, וכי הוא עובד בצורה תקינה.

 

כיצד מתקינים אימובילייזר ברכב?

התקנת אימובילייזר לרכב נעשית באמצעות סוויצ'ים וכבלים המותאמים לכך. על מנת למנוע בעיות מיותרות, לא מומלץ לעשות זאת בעצמכם. לכן, חשוב מאוד כי מנעולן מקצועי ומנוסה יתקין את האימובילייזר.

 

תקלות נפוצות

רכב שאינו מגיב לאימובילייזר וקשיים בנעילת הרכב הן בגדר תקלות נפוצות של אימובילייזרים.

ניסיונות פריצה, אימובילייזר שננעל ואימובילייזר שלא עובד הן תקלות נוספות שעשויות להתרחש. פריצה וגניבה עשויים להתרחש, על אף המערכת החכמה והחדישה, כיוון שכיום ישנן דרכים מחוכמות למצוא את ההתאמה שבין השבב שברכב לזה שבמפתח.

רכב שננעל מחייב התערבות של פורץ רכבים מיומן.

במקרים המוזכרים לעיל ובכל עניין הכרוך בתיקון האימובילייזר לרכב, מנעולן פיקס ישמחו לעזור ולתת שירות. פנו אלינו מיד עם כל בעיה ול מקרה של תקלה.

תוכלו לזהות שמשהו אינו תקין כאשר האימובילייזר מצפצף. בהישמע צפצופים, או באם האימובילייזר לא מאפשר להניע, יש לפנות לסיוע מקצועי בהקדם.

 

איך לבטל אימובילייזר?

ביטול האימובילייזר המקורי נעשה בתהליך גישור הניתוקים שברכב. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, אך מומלץ מאוד להיעזר בשירות מקצועי לשם כך, כדי שהעבודה תתבצע כראוי.

במקרה זה, יתבצעו ניתוק אימובילייזר ברכב והחלפת האימובילייזר ברכב. לאחר מכן, יש להחליף את הקוד האימובילייזר לקוד חדש ושונה מקודמו.

 

מה ניתן לעשות במקרה של אובדן מפתח מסוג אימובילייזר?

באם אבד חלילה המפתח היחיד שברשותכם ואין כל מפתח משוכפל נוסף, יש לפנות מיד אל מנעולן מוסמך. במקרה זה, ישנן דרכים מיוחדות לשחזר את המפתח.

פיתרון נוסף, אותו ניתן ליישם בהרבה מכלי רכב, יהיה התחברות לשרת היצרן אליו שייך הרכב. לאחר מכן יש לבצע מחיקת המפתח.

אובדן המפתח עשוי להיות מקרה מלחיץ ביותר. לכן, על מנת למנוע אי נעימויות ומתח מיותרים, מיד עם קבלת כלי רכב חדש – יש לבצע שכפול מפתח אימובילייזר.

אמנם מחיר שכפול מפתח אימובילייזר אינו בהכרח זול, אבל כך יהיה לכם מפתח נוסף, גם באם המפתח אבד או נגנב. כדאי מאוד להחזיק יותר משכפול אחד, ולשמור כל אחד מהמפתחות הנוספים במקום אחר.

מקום הצפנתו של מפתח נוסף חייב להיות מקום בטוח, כגון כספת. אין זה משנה היכן בארץ אתם נמצאים בעת הצורך בשכפול או בשחזור המפתח, כיוון שמנעולן פיקס מבצעים שכפול ושחזור מפתחות עם אימובילייזר בפריסה ארצית.

 

טווח מחירים מומלץ – אימובילייזרים

בטבלה מטה תוכלו למצוא את טווח המחירים עבור כל סוגי השירות הרלוונטיים, כגון כמה עולה ניתוק אימובילייזר ברכב, ועוד:

מחירי תיקונים, ניטרול והחלפות אימובילייזריםטווח מחירים מומלץ (לא כוללים מע"מ)
התקנת אימובילייזר לרכב350-850 ₪
תיקון אימובילייזר קיים ברכב250-850 ₪
ביטול אימובילייזר מקורי250-650 ₪
ניטרול או ניתוק של אימובילייזר250-650 ₪
החלפת אימובילייזר ברכב350-850 ₪
שכפול מפתח אימובילייזר250-1350 ₪
שחזור מפתח אימובילייזר350-1500 ₪